Ranní smoothie do misky Banán a mango

Začněte ráno vydatnou ovocnou snídaní! Přinášíme Vám tip na "ranní smoothie bowl" neboli smoothie do misky, které nám v rámci soutěže na Instagramu zaslala Jitka - #zpetdoplavek.

 

INGREDIENCE na cca 0,8 l

  • 1 banán
  • 1 mango
  • 1 zelené jablko
  • trošku rybízového džusu
  • chia semínka
  • mletý kokos
  • jahody

 

POSTUP

1) V mixéru rozmixujeme banán, 3/4 manga a jablko bez jádřinců. Jablko nechte i se slupkou, alespoň do těla dostanete více vlákniny a dalších cenných látek, jejichž je zdrojem. K ovoci přidejte trochu rybízového džusu, ať se Vám smoothie lépe mixuje. Množství džusu záleží jen na Vás a na tom, jak moc chcete mít smoothie husté.

 

2) Teď už stačí jen přelít do misky nebo skleničky, přidat kokos, na ozdobení zbytek manga a třeba právě jahody, banán, ale především pak chia semínka, která jsou zdrojem Omega-3 mastných kyselin, bílkovin, vápníku, vlákniny a antioxidantů.

 

Tak dobrou chuť!

 Ranní smoothie do misky mango a banán-1


Oddělovač_Vyzkoušeli jsme

Smoothie jsem také vyzkoušela s menší obměnou. Rybízový džus jsem nahradila vodou a domácím zmrazeným rybízem. Na ozdobu jsem si nic nenechala a vše šlo rovnou do mixéru. Mango bylo natolik zralé, že se mi rozpadalo pod rukama a v kombinaci s banánem to tedy byla opravdová "slaďárna" :) Příště dám víc rybízu. Semínka jsem do smoothie zamíchala až nakonec. Chia a kokos jsem ještě doplnila o lněná a sezamová semínka. Bylo to výborné a Jitce děkujeme! Zuzana L.


Ranní smoothie miska Banán a mango

Aby tento web správně fungoval, používáme sušenky! Proč jsou tak dobré? Protože díky nim zvyšujeme kvalitu našich služeb, můžeme personalizovat nabídky a analyzovat návštěvnost. Dalším procházením těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.