Kokosový chia puding s banánem

Naše dnešní snídaně byla zkrátka výborná... kokosový chia puding s banánem je neodolatelný. Příprava je rychlá a jednoduchá. Pokud chcete mít chia semínka pořádně nabobtnalá, tak je zalijte mlékem už večer a nechte do rána v lednici. O to rychlejší pak bude i příprava pudingu ke snídani. 

Chia semínka zařazujeme do superpotravin, protože obsahují mimo jiné omega 3 a také velké množství nenasycených mastných kyselin. Umí výborně zasytit, protože absorbují vysoké množství tekutiny - svůj objem zvětší až 12 krát. 

 


Ingredience na 1 porci

  • 2 lžíce chia semínek
  • 130 ml kokosového mléka
  • 1 lžička javorového sirupu
  • 1 lžíce ovesných vloček
  • 1 bílý jogurt
  • 1 banán
  • 1 lžíce strouhaného kokosu

 Kokosový chia puding s banánem

 

 


Postup

Nachystáme si sklenici o objemu 3 dcl, ve které budeme puding podávat a jestli máte o něco menší sklenici s uzávěrem tak i tu.

 

1) Chia semínka zalijeme kokosovým mlékem, přidáme javorový sirup a necháme v lednici odstát. Aby se každé semínko obalilo tekutinou a netvořili se hrudky, je dobré dát všechny tyto suroviny do uzavíratelné sklenice a v ní vše pořádně protřepat. Po 5 minutách směs protřepeme ještě jednou, přelijeme ji do sklenice, ze které budeme puding servírovat, a dáme do lednice alespoň na 1 hodinu (lépe přes celou noc, protože poté bude konzistence opravdu pudingová a semínka nebudou křupat).

 

2) Dále si vezmeme bílý jogurt, ve kterém rozmixujeme půlku banánu. Druhou půlku si necháme na dozdobení.

 

3) Nabobtnalý puding vyděláme z lednice, nasypeme na něj ovesné vločky, navrstvíme jogurt s banánem (budou vám ho stačit přibližně 3/4), posypeme kokosem, ozdobíme banánem a máme hotovo.


 

Kokosový chia puding s banánem 2

 

Aby tento web správně fungoval, používáme sušenky! Proč jsou tak dobré? Protože díky nim zvyšujeme kvalitu našich služeb, můžeme personalizovat nabídky a analyzovat návštěvnost. Dalším procházením těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.