Zázračná anona ostnitá zajistí dokonalou obranyschopnost

Anona ostnitá je také známa pod názvy láhevník ostnitý, graviola nebo guanabana. Jedná se o malý, bohatě rozvětvený tropický strom graviola, dorůstající do tří až osmi metrů. Původně se nacházel v oblasti Karibiku a v Amozonských deštných pralesech. Dnes se pěstuje pro své výrazné plody se zázračnými léčivými účinky.

 Anona ostnitá

Plody mají podobu protáhlé koule s měkkými ostny, jsou dlouhé 20-30 cm a mají zelenou barvu. Peruánští indiáni ale sbírali nejen plody. Jejich medicinmani používali k léčení nejrůznějších potíží také listy, kůru, semena i kořeny. Po generace si předávali znalosti o pozitivních účincích anony v boji proti hypertenzi, tedy vysokému krevnímu tlaku, ale také proti parazitům a především rakovině.

 

Zdravotní účinky anony

Pro své protinádorové účinky je anona ostnitá stále vyhledávanější po celém světě. Zázračné plody, ale i listy mají schopnost posilovat celkovou obranyschopnost lidského organismu, pomáhají správné činnosti orgánů a zmírňují následky špatné životosprávy a škodlivého vlivu životního prostředí. Například čaj z listů anony ostnité je výbornou prevencí proti různým neduhům, způsobeným současnou civilizací a uspěchanou dobou.

Zejména pro své hojivé účinky při rakovině u všech typů onkologických onemocnění je anona ostnitá velice ceněná. Kromě své hojivosti proti rakovině, má anona široké spektrum antimikrobiálních látek působících proti bakteriím a plísňovým infekcím. Zabírá i proti vnitřním parazitním červům a snižuje vysoký krevní tlak. Prokazatelný je i její kladný vliv při depresích, stresu a nervových poruchách.  

 

Současné poznatky

Výtažky z anony mohou ochránit imunitní systém a jsou prevencí proti smrtelným infekcím. Onkologickým pacientům umožňují cítit se po léčebné kůře lépe, zdravěji a silněji. Výzkumy prokázaly, že výtažky ze stromu účinně útočí na zhoubné buňky 12 typů rakoviny a zabíjejí je, včetně rakoviny tlustého střeva, prsu, prostaty, plic, slinivky aj. Jsou mnohonásobně účinnější než chemoterapie a na rozdíl od ní selektivně pronásledují a zabijí pouze rakovinné buňky. Zdravé buňky nepoškozují.