Srovnání proteinových nápojů

Srovnání proteinů Lifefood a Fit-day

 

Pro lepší přehlednost jsme si pro vás připravili srovnání proteinových nápojů, které máme v našem e-shopu. Porovnali jsme výživové údaje na 100 g, ale i na jednu porci, abyste nemuseli překlikávat mezi jednotlivými produkty a měli jste všechny tyto informace přehledně v jedné tabulce. V nabídce máme rostlinné proteiny od českých výrobců Lifefood a Fit-day. Po kliknutí na tabulku se automaticky zvětší.

 


O značce Lifefood

Lifefood je česká značka, která se zabývá výrobou RAW produktů. Zaměřuje se na kvalitní a rozmanité suroviny, které dále zpracovává do svých vlastních produktů. Lifefood se na tuto cestu vydal v roce 2006 a byl mezi prvními, který se zaměřoval na koncept tzv. živé stravy. V nabídce má celou škálu produktů od semínek, ořechů, krekrů přes čokolády až po sportovní výživu jako jsou proteinové tyčinky a proteiny v prášku.

RAWBIOVeganbez GMObez LEPKUbez LAKTÓZYbez přidaného CUKRU

Základem těchto proteinů je konopný protein. V čisté verzi jej najdete v produktu Lifefood konopný protein, nebo je dále obohacený o směs proteinů ze slunečnicových, dýňových a chia semínek. K této směsi jsou pak dále přidané superpotraviny, a to chia, baobab, lucuma či spirulina. 

 

 

Složení Lifefood proteinů a cena

Lifefood konopný protein 

Složení: prášek z konopného proteinu* (100%).* = produkt ekologického zemědělství. (Může obsahovat stopy skořápkových plodů a sezamu.)

Běžná cena za 1 kg (tj. 40 porcí): 890,- Kč. Jedna porce vychází na 22,25 Kč.

Lifefood konopný protein

 

Lifefood ovocný protein

Složení: prášek z konopného proteinu*, slunečnicový proteinový prášek*, prášek z dýňového proteinu*, banánový prášek*, prášek z malin sušených mrazem*, chia proteinový prášek* (Salvia hispanica) (5 %), dužnina plodů baobabu*, sušená šťáva z červené řepy*, lucuma mletá*, jahodový prášek*, prášek z brusinek sušených mrazem*, mletá vanilka*.* = produkt ekologického zemědělství. (Může obsahovat stopy skořápkových plodů a sezamu.)

Běžná cena za 450 g (tj. 18 porcí): 699,- Kč. Jedna porce vychází na 39,- Kč.

Lifefood ovocný protein

 

Lifefood kakaový protein se spirulinou

Složení: prášek z konopného proteinu*, slunečnicový proteinový prášek*, prášek z dýňového proteinu*, kakaový prášek nepražený* (16 %), banánový prášek*, chia proteinový prášek* (Salvia hispanica) (6 %), lucuma mletá*, sladkovodní řasa spirulina* (Arthrospira platensis) (2 %), mletá vanilka*. * = produkt ekologického zemědělství. (Může obsahovat stopy skořápkových plodů a sezamu.)

Běžná cena za 450 g (tj. 18 porcí): 699,- Kč. Jedna porce vychází na 39,- Kč.

Lifefood kakaový protein se spirulinou

 

 

 

Pro koho je vhodný?

Je vhodný pro sportovce, lidi s aktivním životním stylem, před a po tréninku, nebo zkrátka jen k běžnému doplnění bílkovin v těle. Produkty značky Lifefood jsou certifikované pro vegany, pro alergiky na soju a laktózu.

 

 


O značce Fit-day

Fit-day je český výrobce tzv. chytré snídaně. Zakladatelem je mladý pár, který se začal zabývat myšlenkou rychlých, ale zároveň kvalitních a vydatných snídaní. Tak vznikly produkty Fit-day, jejichž hlavní složkou je hrachový proteinový izolát. Na výběr máte z proteinových nápojů, ale i smoothie. Jestliže nesnídáte nebo nesvačíte, tak jsou tyto produkty dobrou volbou, jak tělu dopřát dostatek důležitých živin.

 100% přírodníVeganbez GMObez LEPKUbez LAKTÓZYbez přidaného CUKRU

Všechny produkty Fit-day obsahují hrachový a rýžový protein. K této směsi jsou poté přimíchávány další suroviny, jako sušené ovoce či koření. Každé smoothie obsahuje téměř 2 kg čerstvého ovoce na jeden výrobek (tedy na 600 g)! Proteiny Fit-day obsahují velké množství bílkovin a navíc všechny esenciální mastné kyseliny.

 

 

Složení Fit-day proteinů a cena

Fit-day protein natural

Složení: Hrachový proteinový izolát, koncentrát rýžového proteinu, mořská sůl, guarová guma.

Běžná cena za 600 g (tj. 20 porcí): 479,- Kč. Jedna porce vychází na 24,- Kč.

Fit-day protein natural

 

Fit-day protein datlový

Složení: Hrachový proteinový izolát, Cicimek čínský (červené datle), koncentrát rýžového proteinu, holandské kakao, guarová guma, mořská sůl, extrakt z listů stévie.

Běžná cena za 600 g (tj. 20 porcí): 499,- Kč. Jedna porce vychází na 25,- Kč.

Fit-day datlový protein

 

Fit-day protein čokoládový

Složení: Hrachový proteinový izolát, holandské kakao, koncentrát rýžového protein, extrakt z listů stévie, mořská sůl, guarová guma.

Běžná cena za 600 g (tj. 20 porcí): 499,- Kč. Jedna porce vychází na 25,- Kč.

Fit-day čokoládový protein

 

 

Pro koho je vhodný?

Je vhodný pro sportovce, lidi s aktivním životním stylem, před a po tréninku, nebo zkrátka jen k běžnému doplnění bílkovin v těle. Produkty od značky Fit-day jsou certifikované pro vegany, vegetariány a alergiky na soju a laktózu.