OCHUTNÁVKA: Dobrá snídaně Kustovnice a Lucuma

Ráda bych se s Vámi podělila o moji zkušenost s produktem od Green Apotheke: Dobrá snídaně kustovnice a lucuma (5x65g).


Favicona OBSAH A PŘÍPRAVA

Když si krabici rozděláte, najdete v ní 5 průhledných sáčků se sypkou směsí. Stačí si jen ohřát vodu, mléko (klidně rostlinné), obsah sáčku vsypat do misky, zalít a počkat 3 minuty. Pokud chcete mít kaši hustší, doporučuji přidat jen 120 ml tekutiny. Po 3 minutách je kaše opravdu hotová. Když si připravíte vlažnou tekutinu do 42°C, abyste nepřišli o cenné látky, je potřeba čas o něco prodloužit. Doporučuji nechat odstát 5 minut, poté už byla kaše opravdu přichystaná ke konzumaci.


Favicona Složení a chuť

Chuťově je zde velice výrazná pohanka, která je hlavní složkou všech kaší Dobrá snídaně. Pokud ji nemáte rádi, tak Vám ani tato kaše zřejmě nebude chutnat, já jsem s ní ale spokojená. V chuti je dále cítit lucuma - dodává kaši jemně oříškovo-karamelovou chuť a vůni a je zde také hodně výrazná skořice. Tato kombinace mi připomíná zimu a skvěle se tak hodí do mrazivého a zasněženého rána :)

Už napohled v kaši vidíte malé kousky sušeného ovoce - tady je to kustovnice neboli goji, brusinky, moruše a rakytník a dále mletý kokos. Také obsahuje semínka chia a slunečnice a nepražené kakao, po kterém má kaše barvu do hněda.

Musím uznat, že ačkoliv porce vypadá malá, tak opravdu zasytí. Dokonce i když kaši ničím jiným nedoplníte. Zkoušela jsem ji udělat z vody a nic nepřidávat, také z mléka mi chutnala, ale nejlepší byla když jsem si ji připravila z vody, přidala jsem si do ní pár lžiček bílého jogurtu, banány, nějaká semínka a ořechy. Dokonce i synkovi chutnala, a to už je co říct :)


Směs je vyrobena z BIO a RAW surovin, je přirozeně bezlepková. slazená kokosovým cukrem. Je vhodná i pro vegetariány, vegany a milovníky RAW stravy (tedy tzv. živé stravy - což je šetrná nechemická úprava potravin do 42°C, díky čemuž jsou zachovány důležité tělu prospěšné látky).


 Kaše Dobrá snídaně kustovnice a lucuma


Jestli jste "kašoví snídaňoví nadšenci", rádi zkoušíte nová jídla, nebo třeba ráno nestíháte, tak vyzkoušejte Dobrou snídani od Green Apotheke - můžete si vzít třeba jeden sáček s sebou do práce a v klidu si ji přichystat tam - je to rychlé a snadné :) Pokud byste chtěli vyzkoušet tuto kaši nebo další, můžete se podívat TADY.

Zuzana :)