Objevte s námi kouzlo chia semínek: Nebudete stárnout a zhubnete

chia-100g

Chia semínka jsou titěrná zrnka šalvěje hispánské. Vyskytují se zejména v zemích Jižní a Střední Ameriky. Pěstují se již několik tisíc let, ale jako „jídlo běžců“ je známe teprve teď. Jsou velmi rychlou potravinou s hydrofilními vlastnostmi.

Co to znamená? Mají schopnost vázat vodu a vytvořit kolem sebe rosolovitou hmotu konzistence gelu. Jsou velmi dobrým zdrojem bílkovin, cukrů, tuků i nenasycených mastných kyselin, antioxidantů, vitamínů, minerálů, vlákniny a dalších živin.

Nejdůležitější je, že jsou přírodní

Na to v dnešní době hodně často zapomínáme a místo přírodních produktů konzumujeme řadu umělých látek ve formě dochucovadel a jiných konzervantů. Ty samozřejmě lidskému organismu škodí a do jisté míry se podílejí i jako rizikový faktor pro vznik některých chorob. Cukrovku asi známe všichni a chia jsou právě vhodná také pro diabetiky. Prodlužují proces přeměny cukrů na glukózu. Podílí se na tom, že tělo tak rychle nevyhladoví a hladina cukru je daleko lépe korigována.

Chia semínka si můžete levně zakoupit přímo v našem obchodě na tomto odkazu.

Mimo to mají chia semínka pozitivní vliv i v prevenci nebo léčbě nemocí kardiovaskulárního aparátu pro osoby se zvýšenou hladinou LDL cholesterolu. Budete-li konzumovat 2 - 3 lžičky denně, stanou se i pro vás významným chráničem a posilovačem vašeho zdraví. Jsou pomyslným ochranným štítem, který dokáže kompenzovat následky špatného životního stylu.

Chia pro všechny

Chia semínka podporují zdraví nás všech. Jsou vhodným doplňkem pro masožrouty i vegetariány. Díky vysokému obsahu vlákniny jsou vhodná v redukčních dietách, jelikož zachovávají delší pocit nasycení. Pomáhají člověku zhubnout a dostat se do lepší kondice.

Výhodou je, že nemají žádný pach, takže jsou v oblibě používána do sladkých i slaných jídel. Výjimkou konzumentů nejsou ani děti. Pokud je jíte zvlášť a nepřimícháváte je do kaše, jogurtů nebo smoothie, zapijte je tekutinou. Podpoříte tím jejich hydrofilní vlastnosti.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení