Maca - peruánský zázrak

Maca - peruánský zázrak
 
Zázračná rostlina Maca, latinsky Lepidium peruviana se také nazývá "Královnou And" či "peruánskou viagrou" - působí totiž pozitivně na mužský i ženský pohlavní systém, sexualitu a plodnost.
Řadí se mezi tzv. superpotraviny. Je to zároveň jídlo a bylina, která se stala již před více než dvěma tisíci lety základní součástí jídelníčku původních obyvatel dnešního jihoamerického státu Peru.
 
 
Ti využívali schopnosti macy k posílení organismu, zvýšení energie, vytrvalosti a síly. V 16. století ji na tomto území objevili španělští námořníci a vojáci, když si na svém tažení Latinskou Amerikou všímali nebývalé vitality mul a mezků, které domorodci přikrmovali zvláštními sušenými hlízami. Poté, co obdrželi od domorodců prášek z usušených kořenů, se mnohým z nich již po krátké době upravilo zažívání, zlepšila tělesná kondice i psychická vitalita. Macu užívali peruánští indiáni před bitvou. Dodává energii, urychluje regeneraci a udržuje psychickou a fyzickou rovnováhu. 
shutterstock_117589225
 
 
 
 
 
Co je to maca
 
Z této vytrvalé rostliny z čeledi brukvovitých se konzumují světlé hlízy podobné ředkvi nebo malé řepě. V Peru se maca pěstuje v Andách v nadmořských výškách od 3500 do 4500 metrů. V těchto specifických a drsných podmínkách roste maca po celý rok. I dnes je maca významnou potravinou indiánských a hispánských obyvatel Peru, ale díky svým výjimečným účinkům na lidské zdraví je stále oblíbenější i v jiných částech světa.  
 
 
 
Co Maca obsahuje
 
Jedná se o 100% přírodní potravinový doplněk, bez konzervačních prostředků, barviv a dalších přídavků. Obsahuje neuvěřitelné množství vitamínů, minerálů a dalších živin. Maca je doslova pokladnicí zdraví prospěšných látek. Její vysoké nutriční hodnoty využívají také sportovci pro rozvoj svalové hmoty. Jen v kořenu se vyskytuje přibližně 30% nasycených a 70% nenasycených mastných kyselin. Kromě toho je zde 60% sacharidů, 10% bílkovin a vláknina. Z minerálních látek je to hlavně železo, hořčík, jód, draslík a vápník. Má i afrodiziakální účinky a mnoho vitamínů, zejména B a C.
 
 
 
Extrakt
 
Maca se vám nabízí jako sušený prášek nebo extrakt. Oproti sušenému kořenu v prášku se extrakt snadněji připravuje a lépe dávkuje, neboť stačí velmi malé množství. Doporučuje se 1-2 odměrky (0,5-1,2 g) extraktu rozmíchat v jakékoliv tekutině a užívat 2x denně. Tento produkt je schválen EU jako potravina.
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení