Když nám na přípravu kvalitní snídaně nezbývá čas...

Také to znáte, když se ráno vzbudíte na poslední chvíli a zjistíte, že nemáte vůbec čas se nasnídat, protože už musíte běžet do práce, do školy apod.? Nemělo by se to stávat určitě každý den, ale ne vždy se to zkrátka podaří. Když nemáte času nazbyt, ale snídani pro normální fungování potřebujete, tak jsou dnes na trhu rychlé a jednoduché varianty, které můžete využít. My jsme pro Vás vybrali české výrobce, kteří mají kvalitní produkty, za jejichž výběrem si stojíme. Více si můžete prohlédnout v sekci Snídaně a svačiny a tady Vám přinášíme jejich stručný souhrn.

 

Snídaňové nápoje

Snídaňové nápoje bychom vám doporučili jako doplněk klasické snídaně. Samozřejmě je možné těchto nápojů využít i namísto snídaní, ale pouze nárazově. Vždy je důležitá pestrá strava. Na druhou stranu díky obsaženým látkám vám mohou výborně doplnit chybějící vitamíny, minerály a další, takže proč jimi nedoplnit snídani? Pokud nejste zvyklí svačit, tak jsou snídaňové nápoje určitě dobrou volbou, jak vyplnit mezeru mezi jednotlivými jídly.

snídaňové nápoje 

rychlé smoothie a rostlinné proteiny

Oblíbený výrobce Fit-day myslí na ty z vás, kteří milují smoothie, ale nemají absolutně žádný čas, aby jej nachystali z vybraných čerstvých surovin. Přišel tedy z vychytávkou v podobě přírodního hrachového proteinového nápoje, který pořídíme v mnoha příchutích. Tyto nápoje se díky použitým ingrediencím hodí pro různé skupiny lidí.

Třeba Fit-day Smoothie Green je skvělou volbou pro ty jedince, kteří jsou zvyklí na aktivní životní styl, ale také pro sportovce, podobně jako Fit-day Smoothie Oat-Banana-Chocolate. Ovšem nejsou to jen aktivní lidé, tyto nápoje mohou posloužit i jako lehká snídaně či rychlá svačinka pro celou vaši rodinu. Na podobném principu fungují i rostlinné proteinové nápoje. Ty díky vyššímu podílu bílkovin jsou vhodné pro aktivní životní styl a zejména pak pro regeneraci svalů po fyzické námaze. Čistý hrachový protein můžeme doporučit těm z vás, kteří nemají rádi přeslazené proteiny.

Výhodou je, že tyto nápoje mají unikátní složení s vynikajícími nutričními vlastnostmi. Uvítáte vysoký obsah bílkovin a také esenciálních aminokyselin, navíc v nich není žádný přidaný cukr ani chemické přísady, neboť jsou 100 % přírodní. Ať už zvolíte kterýkoliv z nápojů, bude vám k němu stačit shaker, ve kterém suchou směs protřepete s vodou nebo mlékem (pokud možno rostlinným). Bez problémů se dá směs zamíchat do jogurtu nebo do kteréhokoliv jídla.

Produkty Fit-day jsou 100% přírodní, bez GMO (geneticky modifikovaných organismů), bez přidaného cukru a jsou vhodné i pro vegany. Navíc je většina bez alergenů - pozor si dejte pouze na příchuť oves-banán-čokoláda při alergii na lepek (ačkoliv je oves přirozeně bezlepkový, tak se většinou dostává do styku s pšenicí a dalšími, a tak se v něm bohužel lepek objevuje) a pozor pak na příchuť banán-kokos a tedy alergii na ořechy.

Rostlinné proteiny Lifefood jsou navíc RAW

To třeba český výrobce Lifefood nabízí přírodní proteinové nápoje, výhradně v BIO a RAW kvalitě, ať už se jedná o konopný, kakaový či ovocný protein. Tělu dodají hlavně bílkoviny, ale i další prospěšné látky, navíc doplní chybějící energii. Jako příklad můžeme uvést Lifefood Drink Ovocný protein, který je směsí konopného, slunečnicového, dýňového a chia proteinu s podílem ovoce celých 45 %. Kakaový a ovocný protein navíc obsahují i superpotraviny, díky čemuž mají oba tyto proteinové nápoje ještě lepší nutriční složení.

A co je to RAW kvalita? RAW strava je tzv. živá strava. Suroviny se zpracovávají šetrně při nízkých teplotách do 42°C. Jen tehdy jsou zachovány důležité zdraví prospěšné látky pro naše tělo. Takže pokud máte tu možnost, volte RAW produkty.

Proteinové nápoje Lifefood jsou RAW, 100% přírodní, bez přidaného cukru a konzervantů, jsou vhodné pro alergiky na lepek, soju a laktózu a pro vegany.

Nápoje s quinoo?

Pokud fandíte různým výživným nápojům, uvítáte nabídku od výrobce VIA NATURALLIS, který pro zákazníky nachystal Perfect Q-Shake nápoj, který vám pomůže nejen zahnat hlad, ale ještě do těla načerpáte důležité vitaminy, minerály, vlákniny, esenciální kyseliny a další zdraví prospěšné látky, záleží na tom, který druh nápoje zvolíte. Perfect Q-Shake má název odvozený ze své hlavní složky, a to je quinoa. Ta se řadí mezi superpotraviny. Třeba Perfect Q-Shake nápoj Natural obsahuje všech osm esenciálních aminokyselin. 

Produkty Perfect Q-Shake neobsahují žádný z hlavních alergenů a jsou tak vhodné pro celiaky, pro alergiky na soju, laktózu, soju i ořechy, a dále i pro vegany a sportovce.

 

Výživná snídaně nebo rychlá svačina

Dáváte přednost sypkým směsím? Zkuste tedy Dobrou snídani od výrobce Green Apotheke, což je sypká směs, jejímž základem je pohanka v kombinaci se superpotravinami (mladý ječmen, kakao, acai atd.). Příprava je snadná a hlavně rychlá, výsledek velmi chutný a vydatný. Složení je vyvážené, takže vás zasytí nejen ke snídani, ale klidně i jako svačina. Postačí Vám 3 minuty na přípravu a kaše je hotová. Použít můžete buď mléko, a to třeba rostlinné, nebo jen čistou vodu.

Všechny tyto kaše jsou RAW, bezlepkové, bez mléka, slazené pouze nerafinovaným kokosovým cukrem, který má nízký glykemický index a jsou vhodné i pro vegany.

rychlá snídaně

Nejsou mandle jako mandle

Na milovníky granoly zase myslel výrobce RAWFOOD, který vymyslel vynikající a hlavně výživnou kombinaci tigernut mouky s ovocem, různými semínky a vybranými druhy koření, díky nimž vznikla nezaměnitelná a naprosto dokonalá chuť, která pohladí vaše chuťové buňky. Už z názvu výrobce je jasné, že jeho produkty jsou v RAW kvalitě. Navíc si tuto granolu, která neobsahuje žádný přidaný cukr a i přesto má lahodnou chuť, mohou dovolit i alergici na ořechy. 

Ačkoliv produkty Rawfood Granola obsahují tigernut mouku, tedy mouku ze zemních mandlí, nejsou to mandle, ale podzemní hlízky Šáchoru jedlého. Mají opravdu lahodnou chuť mandlí a kokosu. Když se nasuší, tak se dají pojídat místo oříšků.

Rawfood Granola je RAW, bezlepková, vhodná i pro alergiky na ořechy a vegany.

 

Která z kombinací nažhavila vaše chuťové buňky? :)